Вероватно сте чули колико је шећер штетан. Покушавате да га ограничите из своје исхране јер може да вас угоји. Међутим, многи не схватају да је глукоза у свом најчистијем облику главни извор енергије за тело. Не можемо без ње. Чак и ако пређемо на кетогену исхрану, стимулишући тело да користи кетоне за нормално функционисање, и даље су нам потребни угљени хидрати.
Људски мозак чак има способност да самостално производи глукозу ако њена концентрација у телу падне испод 25%. Због тога је толико важно одржавати нормалан ниво шећера у крви. Када наше тело није у стању да то уради, почињемо да патимо од стања познатог као дијабетес. Постоје 2 главна типа – 1 и 2. То је хронична аутоимуна болест у којој панкреас није у стању да производи довољно инсулина. Или тело не зна тачно како да га доведе до ћелија. То је хормон који тело производи када разлаже угљене хидрате у телу.
Како регулисати шећер у крви и који су тачно његови нормални нивои? Да ли морам да се придржавам посебне дијете? Који уређај се користи за праћење нивоа глукозе у крви? Могу ли да је скинем природно? Које јединице мерити? Који су главни симптоми дијабетеса?
Најбоља нега је превентивна. Хиљаде људи у Србији бирају да се окрену природним лековима како би боље контролисали ниво шећера у крви. Dia Drops капсуле су међу најпожељнијим органским производима. Имају приступачну цену и потпуно природан састав.
Научите 5 начина да снизите висок шећер у крви и спречите дијабетес код куће у наставку!
Шта је дијабетес? Колико типова постоји?
Укратко, дијабетес је поремећај нивоа шећера у крви (глукозе) и инсулина у крви. Код оних који од њега пате, постоје озбиљни поремећаји у начину на који особа производи и користи хормон панкреаса. Он је главни одговоран за снижавање шећера у крви, водећи рачуна о његовој дистрибуцији из крвотока у ћелијама тела.
Наука разликује следеће главне типове дијабетеса:
- Дијабетес типа 1 настаје када је, због аутоимуних или других ретких узрока, панкреас оштећен и не производи инсулин. Овај облик се најчешће дијагностикује у детињству, али се може јавити и код одраслих.
- Код дијабетеса типа 2 постоји проблем како у производњи инсулина од стране панкреаса (недостатак) тако и у његовој употреби у телу (резистенција на инсулин). Када оштећење ћелија које га производе напредује до те мере да више не може спонтано да ослободи довољно инсулина да би савладао отпор организма према њему, ниво шећера у крви расте.
Вишак глукозе у крви је проблем јер може оштетити крвне судове. Штавише, телесна ткива не могу ефикасно да користе глукозу за енергију. То је због чињенице да превише остаје у крви уместо да уђе у ћелије.
Важно је препознати да је висок ниво глукозе последица другог хроничног процеса. Обично траје годинама пре него што порасте шећер у крви. Добра вест је да дијета и вежбање могу помоћи у смањењу инсулинске резистенције и повезаног повећања телесне тежине. А ово, заузврат, ради на спречавању дијабетеса типа 1 и 2.
Како природно снизити шећер у крви?
Развој дијабетеса типа 1 или 2 је дијагноза, а не реченица. Зато људи који пате од тога морају размишљати позитивно. Нико не жели да буде болестан, али постоји далеко опасније и страшније стање. Научите да водите неопходну свакодневну бригу о себи. Чак и ако имате дијабетес зависан од инсулина, то вас неће спречити да живите нормалним животом. Ниво шећера у крви се може успешно контролисати.
Али како то тачно учинити? Прво их пратите глукометром. Поред тога, конзумирајте довољно угљених хидрата да свом телу дате енергију. Али не претерујте са њима. Ово вас доводи у опасност да не само добијете на тежини, већ и да подигнете ниво глукозе у крви на изузетно опасне нивое. Шећер који вам је потребан добијајте углавном из воћа и поврћа, избегавајући тестенине и кондиторске производе.
У наставку смо издвојили неколико корисних савета за људе који желе да делују превентивно на развој дијабетеса!
- Влакна, влакна, влакна! Што више то боље. Они ће вам помоћи да стабилизујете ниво шећера у крви. И они ће снабдевати течности ћелије у вашем телу!
- Квалитетнији сан! Науци је добро познато да је сан изузетно важан за правилно функционисање тела и мозга. Поремећаји у редовном времену одмора и опуштања доводе до екстремних промена у биохемији тела. А ово повећава ризик од дијабетеса!
- Контролишите стрес! Ништа не уништава здравље као хронична нервна напетост. Одвојите довољно времена за опуштање и емоционално опуштање. Урадите више са својим најмилијима!
- Не пропустите доручак! Даје вам енергију која вам је потребна за нормалан почетак дана. Једите мање порције, али у чешћим интервалима. Тако да их тело лакше свари.
- Покрет је живот! Редовна физичка активност помаже у правилној детоксикацији. Помаже нам да изгубимо тежину и убрзавамо термогенетске процесе. Вежбајте умерено, али сваки дан!
Који су симптоми дијабетеса и високог шећера у крви?
Симптоми дијабетеса варирају у зависности од тога колико вам је висок шећер у крви. Неки људи, посебно они са предијабетесом или дијабетесом типа 2, годинама не показују никакве знаке болести. Код дијабетеса типа 1, обично се појављују нагло и брзо, тежег облика. Због тога је веома важно пратити референтне вредности шећера у крви помоћу мерача или мерача.
Према Америчком удружењу за дијабетес, следећи симптоми су индикација високог нивоа шећера у крви:
- Повећана жеђ;
- Учестало мокрење;
- Јака глад;
- Необјашњиви губитак тежине;
- Присуство кетона у урину (они су нуспроизвод разградње мишића и масти, што настаје када у телу нема довољно инсулина);
- Умор;
- раздражљивост;
- Замагљен вид;
- Споро зарастање рана;
- Уобичајене инфекције – инфекције десни, коже или вагине;
Које су референтне вредности глукозе у крви са глукометром?
Имајте на уму да очитавања мерача не би требало да користите као једино средство за дијагнозу дијабетеса или предијабетеса. Ако вам је шећер у крви висок, према овом уређају, замолите свог лекара опште праксе да уради тест крви да потврди дијагнозу. Такође, једна слика шећера у крви није довољна за дијагнозу дијабетеса. Потребна су најмање два.
Напомена Бене! Ако сте на дијети са мало угљених хидрата и забринути сте због нивоа глукометра који добијате, питајте свог дијететичара како тачно утиче на ваш шећер у крви.
За референцу можете користити следеће вредности шећера у крви:
- Нормалан шећер у крви: Мање од 100 мг. / dL (5.6 mmol/ L) након спавања и до 140 мг. / dL (7.8 mmol/ L) два сата након оброка;
- Предијабетес: Између 100-125 мг. / dL (5.6-7.0 mmol/ L) након спавања;
- Дијабетес: 126 мг. / dL (7.0 mmol/ L) или више након спавања или више од 200 мг. / dL (11.1 mmol / L) у било које доба дана;
Хајде да научимо 5 домаћих начина за снижавање шећера у крви и контролу дијабетеса!
# 1. Правилна исхрана је кључна за превенцију дијабетеса!
Људи са дијабетесом имају великих потешкоћа да одрже ниво шећера у крви у границама нормале. Крв постаје „превише слатка“ када ниво глукозе расте. Шећер у крви долази из два места: јетре и хране коју једемо. Не можете учинити много да контролишете количину шећера коју синтетишу, али можете прилагодити своју исхрану.
Храна се састоји од три широке категорије познате као макронутријенти (основни хранљиви састојци): угљени хидрати, протеини и масти. Већина производа на нашем менију је комбинација два или свих макронутријената. Али често групишемо храну према томе да ли су углавном угљени хидрати, протеини или масти. Покушајте да уравнотежите њихову концентрацију. То можете успешно да урадите и са Dia Drops био-капсулама.
# 2. Једите чисте угљене хидрате, али у умереним количинама!
Што се више угљених хидрата поједе током оброка, то се више шећера апсорбује у крв. Али обично ће бити већи шећер у крви. Врло мало људи би се сложило да је слатка храна добра. Неки од њих, које сматрамо здравим, попут воћа, такође могу бити презасићени глукозом. И многи људи не знају да се шкробна храна, као што су хлеб, пиринач, тестенине и кромпир, брзо претварају у чисти шећер док их тело апсорбује.
Питање може бити чисто индивидуално. Код одређених људи конзумација кромпира може подићи шећер у крви колико и унос 9 кашичица шећера! Тешко је тачно предвидети како ће номинална вредност глукозе скочити. Она варира, у зависности од генетике и почетне инсулинске осетљивости.
У сваком случају, не препоручује се конзумирање превише чистог шећера. Уравнотежите га са протеинима и мастима. Наравно, у овој борби не морате бити сами. Увек се можете обратити био-производу, као што су DiaTea .
# 3. Медитација – начин да се избегне стрес и супротстави дијабетес!
Стрес изазива све врсте здравствених и психичких проблема. Ако сте у недоумици, сетите се колико пута вас је лош дан натерао да кажете нешто због чега жалите. Поред тога, утиче на избор хране. Логично, то такође може повећати ниво шећера у крви. Због тога је препоручљиво учинити све што је могуће да се ниво анксиозности смањи.
Медитација је одличан начин за смањење стреса. Бројна истраживања су показала да смањује општу анксиозност, чак иу изолованим случајевима. Ако одвојите време да „очистите“ свој ум од негативних мисли, ваше тело се опушта и стрес се смањује. Немају сви времена за јогу и опуштање у нашем ужурбаном свакодневном животу. Али HyperTea за контролу био-шећера су увек ту за вас!
# 4. Бе Хидратед!
„Пијте више воде“ није револуционарни здравствени савет. Али многи људи заборављају да се ћелије у људском телу углавном састоје од воде. Избегавање дехидрације је изненађујуће корисно у балансирању шећера у крви. Низак дневни унос воде повећава ризик од дијабетеса. Када се шећер у крви повећа, тело покушава да се ослободи вишка шећера што је брже могуће. Обично се то изражава повећаним диуретицима.
Недостатак воде у телу значи да не може да се ослободи вишка угљених хидрата. Због тога се повећава ризик од развоја дијабетеса. Учините све што можете да останете хидрирани. Можете си помоћи и са Kaloriko био-капсулама.
# 5. Постаните (Про) Биотик!
Пробиотици брину о нормалном функционисању гастроинтестиналног система. Али не само. Поновним увођењем ових здравих бактерија у црева, оне су верни помагач код упалних и метаболичких проблема. И такође за снижавање шећера у крви.
Истраживања показују да свакодневна употреба пробиотика значајно смањује ниво глукозе у крви. Ако не можете да конзумирате јогурт сваки дан, успешно га замените DiaDrops био-капи.
Дијабетес је дијагноза, а не пресуда!
Дајте све од себе да ниво шећера у крви буде у границама нормале. Ако не успете или вам је већ дијагностикован дијабетес типа 1 или 2, не брините. Неке мале промене у начину живота могу вам помоћи да то буде само дијагноза, а не реченица.